Strona główna » Bez kategorii » Kontenery na gruz Warszawa

Kontenery na gruz Warszawa

Zalegające po chwila tygodni worki ze brudami i gruzem coraz dużo irytują mieszkańców, zwłaszcza że na morze spośród nich można natknąć się w miastu Gdańska. Przynosząca je nazwa tłumaczy, iż to materia ogromnej ilości zleceń, samochodów uniemożliwiających odbiór toreb oraz nowa nowość w umowie, do której mało który klient się stosuje.

…oraz nowe dwa o 15 metrów dalej, i przy ul. Bednarskiej.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Worek na ul. Sychty zalega już kilka tygodni.

fot. pan Bartek/czytelnik Trojmiasto.pl

Jeśli prowadzisz remont, więc na naturalną rękę musisz zadbać o pozbycie się pobudowlanego gruz, gdyż nie stanie on podjęty w ramach normalnego odbioru śmieci komunalnych. W Trójmieście działa kilkadziesiąt firm świadczących taką usługę kontenery na gruz Warszawa.

Samą z takich firm jest Green Service. Przedstawia ona moc klientów, ponieważ oferuje niskie ceny, oraz na prywatnej właściwości internetowej informuje, że czuje napełnione worki w ciągu czterech dni z zgłoszenia.

Sęk w współczesnym, że z reklam naszych czytelników wynika, że worki z logo tej instytucji pozostają przy trójmiejskich ulicach nawet po kilka tygodni.

- W układu z przebudową domu zamówiłam worki na gruz. Wzięłam pakiet trzech worków 2,5-tonowych i jeden 1,5-tonowy. Zapłaciłam przy odbiorze pustych worków – mówi pani Maria z ul. Jaworowej w Gdańsku. – Firma deklaruje na karcie internetowej „szybkość działania: odbiór następuje maksymalnie w przeciągu czterech dni roboczych od czasu zgłoszenia napełnionego worka”. Rzeczywiście, „szybkość działania” pokazała się podczas dostarczenia zamówionych pustych worków. Dostawca zjawił się w ruchu pół godziny. Jednak odkąd worki zostały napełnione, nie było już jakiejkolwiek reakcji. Worki były przed moim domem mało dwa miesiące.

Pani Maria umówiłam się z przedstawicielem praw konsumenta, o czym poinformowała firmę Green Service. Tylko wtedy, po 7 tygodniach, worki usunięto.

Zatem nie pierwsza skarga od czytelnika, jaką zapadliby w historii pełnych gruzu worków z logo tej instytucje. Śmieci są od około 1,5 miesiąca na ul. Burzyńskiego na Zaspie czy przy ul. Sychty we Wrzeszczu.

- Worek oczekuje na wywiezienie już około cztery tygodnie – informuje pan Bartek, mieszkaniec ul. Sychty.

W środę nasz fotoreporter natknął się na niewywiezione worki w dwóch miejscach przy ul. Bednarskiej w śródmieściu Gdańska.

Na forum Trojmiasto.pl można odnaleźć cały wątek poświęcony tej instytucji.

Dotąd władze firmy deklarowały, że wywiady z wywozem są chwilowe. Objawia się, że póki co nie ma szans na jego szybkie rozwiązanie.

- Mamy osiem samochodów, z czego sam obsługuje Gdynię, ale opóźnienia mamy lecz w Gdańsku. Jest kilka przyczyn takiego stanu rzeczy – przyznaje Maciej Skura, kierownik firmy Green Service. – Pierwszy, to poważna miara punktów, do jakich nie możemy swobodnie dojechać, ponieważ są po prostu pozastawiane samochodami. A tak robimy po kilka podejść, aż się uda. To strata czasu, a powinien mieć, że punktów odbioru worków nam przybywa, bo ludzie cały etap je wykupują. Kolejny problem polega na ostatnim, że do niedawna pozwalaliśmy ludziom mieszać gruz i śmieci, co wysoce wydłużało okres ich wywozu, bo powinien je było najpierw oddzielić. Miesiąc temu zmieniliśmy ten zapis, ale raz, że nie wszyscy czytają dokładnie umowy, a dwa – u nas panuje społeczne wywóz śmieci Warszawa przyzwolenie na wyrzucanie śmieci do worków czy kontenerów z gruzem.

Istnieje również trzeci problem. – Ten sezon stanowi o wiele intensywniejszy w porównaniu choćby z ubiegłym rokiem, gdyż pamiętamy o znacznie dobrze zleceń. Nie ze ludziom się wyrabiamy – przyznaje kierownik. – Zdajemy sobie rzecz spośród aktualnej kondycji i zwiększamy wszystkich starań, żeby czas liczenia się skrócił, ostatnio dokupiliśmy nawet dwie ciężarówki. Owszem, w umowie jesteśmy zapis, który prowadzi, że wywozimy worki „w ciągu ok. czterech dni”, ale i zastrzegamy sobie w niej podstawa do wydłużenia obecnego momentu. Teraz średni moment na wywóz naszych worków ma ok. 2 tygodni.

Co na ostatnie klienci? Ich cierpliwość pewno się skończyć, gdy Straż Miejska zacznie wystawiać mandaty właścicielom posesji za odkładanie na nich śmieci…

 

Bez kategorii , , ,

Brak komentarzy do wpisu “Kontenery na gruz Warszawa”

Zostaw odpowiedź

(wymagane)

(wymagany)


*